Yusuf Yavuz iyi bir gazeteci olduğu kadar, edebi yanı çok güçlü bir yazardır da… Onun bu çok değerli tarafından, tadımlık iki kısa yazı. Kar, Masaldır…   “Ve beklenen o a..
Ahmet Cemal
Erhan Ünal, Köy Enstitüleri ve ‘Küresel Finans Oligarşisi’ (1)   09 Ocak 2017 Pazartesi Geçen cumartesi Halk TV’nin Gürkan Hacır tarafından hazırlanan ve -hiç kaçırmamaya gayret ettiğim- “Şimdiki Zaman” ..
Ormanın çingeneleri, “bu kış da ölmedik” diyenleri binlerce yıllık direniş şenliğine çağırıyor… Yusuf Yavuz Günlerdir ekranlardan üzerinize kusan siyaset haberlerinden fena halde sıkıldınız d..
"Kendimi kaç kez öldürdüm saymadım. Sayılara inanmadım çünkü... Ateşle oynadım, ateşin beni yakmadığı zamanlarda. Bir dağ başında doğdum. Ve bir dağ başında öleceğim. Yeterince yandıktan sonra. Geceler..
"Bulup çıkarmalıyım şimdi sendeki beni. Sen de yardım etmelisin bana. Ellerin buz gibiyken yüzünü yakanın peşine düşmeliyim... İçindeki huysuz tayların. Gözlerinin buğusunu bir çağlayana dönüştüren o y..
Cazim GÜRBÜZ
Cazim GÜRBÜZ cazimgurbuz@yahoo.com 03 Mart 2018 Erhan Ünal... Ankara Kitap Fuarında tanıdım onu... Övücü sözler yazdığı iki kitabını imzalayıp verdi. Asi Kitap yayını pırıl pırıl iki kitap... Adları, "Ekme..